przebita opona

Co zrobić, kiedy opona uległa przebiciu?

Jeśli jesteś kierowcą, przebita opona to niespodzianka, która prędzej czy później Cię spotka. Przyczyny takiej awarii mogą być przeróżne – od niewłaściwego ciśnienia w oponach, przez zły stan nawierzchni po wbite w oponę wkręty czy gwoździe. Niezależnie od tego, czy na co dzień kierujemy samochodem osobowym czy dostawczym bądź ciężarowym – przysłowiowy “kapeć” to coś, czego nigdy się nie spodziewamy, a zazwyczaj ma miejsce właśnie w najmniej oczekiwanym momencie, na przykład w dłuższej trasie. Co zrobić, gdy właśnie w takiej sytuacji nasza opona ulegnie przebiciu? Jakie rozwiązanie będzie najbardziej ekonomiczne i najwygodniejsze? Sprawdzamy w dzisiejszym wpisie.

(więcej…)

Po czym poznać że opona jest zużyta?

Zużyte opony mają duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Płytki bieżnik powoduje problemy z panowaniem nad samochodem, szczególnie na mokrej nawierzchni. Zły stan opon znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. Co więcej, badania przeprowadzone przez organizację DEKRA w Niemczech ukazały, że aż 37% wypadków, wynikających z defektów technicznych samochodów, spowodowanych było awariami opon. Aby zapobiec takim niespodziankom na drodze, należy dokładnie i regularnie badać kondycję ogumienia.

(więcej…)
opona bieżnik

Rola i znaczenie bieżnika opony

Opony to jeden z najważniejszych elementów samochodu, który ma wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie sprawdzać ich stan techniczny. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jedną z ważniejszych części każdej opony jest bieżnik, który pełni bardzo ważną rolę. Dlatego warto wiedzieć, jak wpływa na bezpieczeństwo podróży oraz jakie dokładnie funkcje pełni.

(więcej…)